Apie anyžinį lofantą

Apie anyžinį lofantą

Kodėl ši arbata? Prabudins gyvenimui, sustiprins. 

Liaudies medicinoje anyžinis lofantas vartojamas kaip priešuždegiminė, virškinimą reguliuojanti, saikingai tulžies išsiskyrimą skatinanti ir imuninę sistemą stiprinanti priemonė. Išoriškai lofanto antpilai vartojami plaukams sustiprinti, įpjovimams, seborėjai ir grybelinėms ligoms gydyti. Jeigu kankina nemiga ar galvos skausmas, patartina pagalvę prikimšti išdžiovintų lofanto lapų. Praeis nemiga ir galvos skausmas dings. Pastebėta, kad sumažina padidėjusį kraujo spaudimą, atstato centrinę nervų sistemą.
Anyžinis lofantas- tai žalioji vaistinėlė, vitaminų ir retų mikroelementų šaltinis, kurių dažnai trūksta įprastame žmogaus racione.
Baltasis anyžinis lofantas vaistinėmis savybėmis konkuruoja su ženšeniu. Tai vienas efektyviausių imuniteto stiprintojų, organizmo stimuliatorių.Vaistinis augalų poveikis jaučiamas net ir 10–15 min. pavaikščiojus po lauką – sujudinti augalai skleidžia eterinius aliejus, pašalina nuovargį. Anyžiniai lofantai labai tinka su medumi. Tai idealus derinys arbatoms. Lofantų šluotelės – gera žaliava vonioms. Ne tik ramina, bet ir valo odą.
 

  • Prenumeruok ir laimėk

    Naujienlaiškis